http://www.herald.ie/news/docks-drop-wheel-plan-as-crosbie-eye-opens-2281286.html

Każdy, zapytany gdzie znajduje się ustawiony na stałe diabelski młyn, wymieni Londyn w Wielkiej Brytanii. Ale już nie każdy wie, że już od ponad roku, a dokładnie od 31 lipca Dublin też posiada tę atrakcję turystyczną. Usytuowany nad samym brzegiem rzeki Liffey i bardzo blisko wejścia do portu dubliński diabelski młyn wznosi się na wysokość 60 metrów ponad dachami Point Village. Mimo, że nie jest może aż tak wielki jak jego starszy brat w Londynie, to również stąd można zobaczyć pełną panoramę miasta i nie tylko. Przy dobrej pogodzie widać góry Dublin Mountains na południu, a przed nimi stadion Aviva, po północnej stronie kolejny stadion, tym razem Croke Park, za nim zatoka Howth. Patrząc na wschód zobaczysz jak rzeka Liffey wdziera się do miasta od strony Zatoki Dublińskiej by później przedzielić miasto wstęgą na dwie części.

Wcześniej wydawało nam się, że taki diabelski młyn ze swoimi zamkniętymi wagonikami nie może być niczym ciekawym, ale pewnego wieczoru zdecydowaliśmy się spróbować. Nasze zaskoczenie było wielkie. Przy zachodzącym słońcu można było zobaczyć Dublin jakiego nie widzisz na codzień. Będąc na górze wydaje ci się, że miasto leży u twoich stóp. Nawet ktoś komu Dublin się nie będzie podobał jako miasto pewnie przyzna, że taki widok może zmienić jego zdanie.

Trzynastominutowy przejazd na diabelskim młynie nie jest zbyt drogi. Ceny biletów:
dorośli – € 9.00
seniorzy / studenci – € 7.00
dzieci 4-16 lat – € 6.50
dzieci 1-3 lata – € 1.00
niemowlaki poniżej pierwszego roku życia za darmo
bilet rodzinny – € 23.00

wynajęcie wagonika tylko dla siebie – € 55.00
wagonik VIP – € 75.00
wagonik VIP z szampanem – € 95.00

A na koniec jeszcze można nabyć pamiątki związane z diabelskim młynem – bryloczki z twoim zdjęciem w wagoniku, kilka pocztówek również z Twoją podobizną oraz płytę CD z wirtualną przejażdżką. Po tym jak sami spróbowaliśmy wiemy, że diabelski młyn znajdzie się w naszym przewodniku po atrakcjach Dublina, gdy ktoś będzie nas tutaj odwiedzać.