Uniwersytet Szczeciński w dniach od 5-go do 8-go marca bieżącego roku organizuje Tydzień Irlandzki. Krótki opis imprezy pod spodem wraz z linkiem do programu imprezy.

Tydzień Irlandzki – Seachtain na Gaeilge – Od 5 do 8 marca 2012 roku po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie się Tydzień Irlandzki. Seachtain na Gaeilge to międzynarodowe święto kultury i języka irlandzkiego, podczas którego będą miały miejsce wydarzenia akademickie, kulturalne oraz muzyczne.

Celem organizowanego przez studentów oraz kadrę Katedry Filologii Angielskiej w Szczecinie Tygodnia Irlandzkiego, jest przedstawienie zarówno tradycyjnej jak i współczesnej kultury irlandzkiej, a także relacji między Polską a Irlandią. Codzienne lekcje języka irlandzkiego, które odbywać się będą w Irish Pub Dublin, pozwolą nauczyć się cúpla focal (kilku słów) tego fascynującego, sięgającego 2500 lat języka. Prezentacje studentów i wykłady specjalistów, którzy przybędą nie tylko z Polski ale i z Irlandii oraz Niemiec, wprowadzą słuchaczy w świat irlandzkiej kultury, archeologii, literatury, historii oraz muzyki. Dodatkowe atrakcje natomiast, zapewnią zaś wieczory: filmowy oraz koncertowy.

Wydarzenia akademickie odbywać się będą na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, budynek nr 3, sale 001 i 100, natomiast wieczorne pokazy artystyczne w Akademickim Centrum Kultury.

Zapraszamy na jedyny taki, organizowany w Szczecinie, Tydzień Irlandzki, który nie tylko przybliży tematy społeczno-kulturowe związane z Irlandią ale także dostarczy wyśmienitej craic (zabawy)!