Polskie Radio Program 3 - Trójka

Mówiło się kiedyś, że kto ma wspaniały głos powinien pracować w radiu, a ten bardziej urodziwy, ale niekoniecznie z dobrym głosem mógł liczyć na karierę w telewizji.

Tutaj, w Irlandii to powiedzenie straciło ważność. Komercyjne stacje prześcigają się w ciekawostkach, które można zamieścić na stronach internetowych. I tak właśnie ponad rok temu stacje zaczęły zamieszczać na swoich stronach obraz na żywo z kamer zainstalowanych w studiu. Teraz można więc nie tylko słuchać, ale i oglądać swoich ulubionych DJ-ów radiowych i dziennikarzy. Kiedyś pewnie, podobnie jak ja, słuchając radia zastanawiałeś się jak może wyglądać dziennikarz, który prowadzi Twoją ulubioną audycję radiową. Sam pamiętam jak niecierpliwie czekałem na kalendarz radiowej Trójki, w którym można było po raz pierwszy zobaczyć wszystkie te magiczne radiowe głosy. Zniecierpliwienie, a później często zaskoczenie, że właśnie tak wygladają. Mimo tych zdjęć wciąż byli „głosami radiowymi”. Kalendarz stracił ważność, znikł ze ściany i nadal mogłeś sobie wyobrażać, jak wyglądają. A teraz, przynajmniej w Irlandii, wchodzisz na stronę stacji 98fm i oglądasz audycje na żywo http://media.98fm.com/live_video/popup. Kolejną stacją, która posiada kamery w studiu i pozwala na oglądanie audycji na żywo jest stacja Phantom Radio –> http://media.phantom.ie/video/popup (opcja 'Watch Live’).

Czy tęsknię do „niewidzialnego” radia? Tak i mam nadzieję, że w Polsce nikt na taki pomysł nie wpadnie. Przecież telewizja już istnieje.