http://www.zimbio.com/pictures/L-ZqHGslKCF/Ireland+v+England+RBS+6+Nations/-qIqI02TmMR/Ronan+O%27Gara

Zostało już tylko 58 dni do pierwszego meczu, który irlandzka drużyna zagra na Mistrzostwach Świata przeciwko USA. Niestety jeden z ważniejszych zawodników w naszej drużynie nabawił się kontuzji. Nie powinno być to nic groźnego, tylko nagranie mięśni łydki, ale zawsze to kontuzja.
Ronan O’Gara od wielu lat jest podstawowym zawodnikiem irlandzkiej drużyny rugby. Gra na pozycji środkowego pomocnika (nie znam polskiego odpowiednika do angielskiego terminu fly-half). Dla tych, którzy nie znają się na rugby to ten zawodnik, który wykonuje prawie wszystkie kopnięcia że stałych fragmentów gry i dużo biega. Jest odpowiedzialny za prowadzenie gry i przeważnie ma koszulkę z numerem 10.
Co prawda irlandzka drużyna ma jeszcze jednego zawodnika na tę pozycję – Johnny Sexton, który na zmianę z Ronanem w zeszłym sezonie grali w reprezentacji. Ale zawsze Ronan był postrzegany jako ktoś kto ma silne nerwy i może przesadzić o losach meczu w ostatnich minutach jak w 2009 roku gdy na kilka sekund przed końcem meczu zdobył punkty dające zwycięstwo nad Walią i pierwszy Grand Slam (pokonanie wszystkich przeciwników w turnieju 6 Narodów) od wielu, wielu lat. Link z tego zdarzenia http://www.youtube.com/watch?v=2pIursHmEZc