image

Tym razem padło na elektryczność.
Podwyzkami grozi Bord Gais, firma która najpierw zajmowała się tylko dostawą gazu do domów i firm, a później rozbudowała swoją ofertę o elektryczność.
Po tym jak Bord Gais zaoferowalo potencjalnym klientom możliwość płacenia za gaz i elektryczność od jednego dostawcy z rabatem, nawet do 15%, wiele domostw zmieniło swoje rachunki w zeszlym roku z ESB na Bord Gais.
Dzisiaj natomiast dowiedzieć się można z prasy, że ta sama firma właśnie wprowadza 10% podwyżki na elektryczność. Mogą wejść w życie juz w tym tygodniu. Ponieważ nie jest to duża podwyżka nikt nie musiał wydawac na nia zgody.
To jeszcze nie koniec. W październiku planowana jest podwyżka ceny gazu o 28%!!! Tutaj jednak wymagana jest zgoda od regulatora rynku.
Wytłumaczeniem podwyżek jest to, że w zeszłym roku ceny energii na rynkach wzrosły o 30%, więc teraz trzeba pokazać klientom kto za to ma zapłacić.
Inne firmy zajmujące się dostawami gazu i elektryczności też zastanawiają się nad podwyżkami, może nie natychmiastowymi, ale zawsze.
Kolejne 300-400€ do rocznego rachunku za prąd i gaz. Pięknie…