Żona Barry O’Neill radnego partii Fine Gael – Donegal Daily

Wygląda na to, że rządząca partia Fine Gael nie może sobie poradzić z rasistowskimi wybrykami wśród członków swojej partii. Najpierw burmistrz miasta Cavan twierdzi, że nie będzie reprezentantem ciemnoskórej części mieszkańców miasta, a teraz radny z ramienia partii Fine Gael umieszcza na swoim profilu Facebook zdjęcie swojej żony, jak unosi rękę w faszystowskim pozdrowieniu.

Zdjęcie zostało zrobione podcza miesiąca miodowego, na który para pojechała razem po ślubie, który odbył się 30 grudnia zeszłego roku. Zaraz po publikacji tego zdjęcia na swoim Facebooku Barry O’Neill został potępiony przez swoje ugrupowanie, jak również przez znajomych, których ma na Facebooku. Jeden z nich, mający żydowskich przodków stwierdził, że: „Planuje złożyć skargę dotyczącą owego zdjęcia do władz partii. Czy radny O’Neill nie wie, że ten gest symbolizuje morderstwo holokaustu?”

Radny tłumaczył się, że to było tylko dla zabawy i nie chciał nikogo obrazić. Cóż… Ponieważ jego żona stoi przy figurach woskowych nie może się tłumaczyć, że próbowała zamówić piwo…