Pub Cedar Lounge w Raheny

Pub Cedar Lounge w Raheny – independent.ie

Około 3 w nocy w niedzielę pub Cedar Lounge w Raheny, znany z filmu 'Snapper’, został ograbiony. To pubu weszło trzech uzbrojonych w noże napastników i zagroziło trójce pracowników, którzy szykowali się już do zamknięcia pubu.

Napastnicy czekali, aż większość pracowników opuści pub i zostanie tylko kilku, którzy sprzątają. Dostali się do środka i grożąc nożami zarządali otwarcia sejfu, w którym znajdował się sobotni utarg. Pracownicy pubu nie stawiali oporu bojąc się o swoje życie. Niestety na kradzieży pieniędzy się nie skończyło. Jeden z barmanów został 'poproszony’ o opróżnienie kieszeni z portwela, telefonu komórkowego i kluczyków do samochodu. Tym właśnie samochodem napastnicy zbiegli z miejsca napadu.

Następnego dnia (niedziela) pub był zamnięty do godziny 5:30. Trwały tam prace nad zabezpieczeniem śladów napadu, jak również przesłuchania pozostałych pracowników pubu.

To kolejny napad z bronią w ręku w przeciągu ostanich kilku dni. Najpierw dwa napady z pistoletem, podczas których dwie kobiety zmuszone były oddać swoje torebki. Kolejny napad miał miejsce w dzielnicy Walkinstown, gdzie pracownica poczty została ranna podczas napadu. Wiecej szczęścia miała pracownica Centry, która została obrabowana w Crumlin. Obyło się bez żadnych obrażeń.

Politycy naciskają coraz bardziej na policę by ta stworzyła specjalną grupę, która będzie zwalczać podobne przestępstwa.

Wszyscy się zastanawiają czy to, co się teraz dzieje spowodowane jest recesją, w której pogrążony jest kraj?