irish_shore

Irish shore - Irish Independent

Nie trzeba było długo czekać na reakcje na ten artykuł. Dzisiaj Irish Independent opisuje jak to Magda wykorzystuje system w Irlandii czerpiąc same korzyści (kursy, zapomogi), a sama nie ma zamiaru pracować tylko spacerować po plażach hrabstwa Donegal.
W artykule napisanym w Irish Independent można przeczytać o oburzeniu senatora Jimmy Harte z koalicyjnej partii Labour. Mówi o, że Magda żyje w Donegal jak na Hawajach i tylko wykorzystuje system prawny. Senator wspomina także o tym, że Magda nazwała Donegal zadupiem…
Niestety gazeta oraz senator opierali się na bardzo słabym tłumaczeniu artukułu z Gazety Wyborczej. Na forach już huczy od informacji, że Magda została namówiona przez pracownika urzędu pracy do skorzystania z projektu pomocy w założeniu swojego biznesu – spa (musi być na bezrobotnym dwa lata), że mówi o Donegal w samych superlatywach i wcale nie chce być darmozjadem, który żyje kosztem innych.

Gazeta Irish Independent już zapowiedziała, że sprostuje tłumaczenie artykułu. Niestety pierwsze tłumaczenie poszło w świat (Irlandię).

Link to artykułu w Irish Independent –> http://www.independent.ie/national-news/polish-waitress-packs-in-job-for-good-life-on-irish-welfare-3005781.html