image

Ostatni weekend przyniósł ze sobą wspaniałą pogodę. Biorąc pod uwagę, że jest już połowa listopada to temperatury w okolicach 15-16 stopni są bardzo przyjemne.

Wczoraj w miejscowości Valentia w hrabstwie Kerry zanotowano temperaturę 17,3 st C, co oznaczało, że było tam cieplej niż w hiszpańskim mieście o tej samej nazwie – Valencji. Co prawda w Irlandii było cieplej, ale również było bardziej deszczowo niż w Hiszpanii. Niestety listopadowy rekord temperatur nie został pobity, 19,8 st C, które zanotowane było w Valentii w 1989 wydaje się trudne do pobicia. Jednakże jeden rekord został pobity. Na najbardziej na północ wysuniętych punkcie Irlandii, Malin Head, zostało zanotowane 14 st C.

Trzeba przyznać, że przez ostatnie 12 miesięcy pogoda płata figle. Rok rozpoczęliśmy w śniegu (mała ilość, ale wystarczyła, żeby kraj pogrążył się w chaosie), lato nienajlepsze, najcieplejszy październik na przełomie ostatnich kilku dekad, ale też najbardziej deszczowy. A teraz? Teraz napływ tropikalnego powietrza przyniósł nam niespotykanie wysokie temperatury jak na listopad.

A kiedy śnieg w tym roku?